Sukienki ślubne 2012 cechuje niezwykła różnorodność. Projektanci w przygotowanych na ten sezon kolekcjach proponują zarówno suknie delikatne, romantyczne, jak i suknie dla Pań pewnych siebie, nowoczesnych i otwartych na nowe wyzwania. Suknie projektowane są w różnych stylach i krojach, modne są suknie strojne i bogato zdobione, ale i te całkiem proste, ba… nawet bardzo skromne.

Projektanci ślubni bardzo dbają o to, by suknie ślubne w nowym sezonie miały ciekawe kroje, by doskonale układały się na ciele każdej z Panien Młodych, by były wykonane dobrze i z wysokiej klasy materiałów. Spotkamy suknie proste, klasyczne o kroju litery A, w stylu empire, asymetryczne, drapowane na sylwetce, zdobione falbanami, z dużymi kokardami, w stylu retro, w kształt syreny, a także suknie bogate w typie „księżniczka”. Wśród materiałów trendy są tafty, żorżety, jedwabie, tiule, atłasy oraz gipiurowe wstawki, szyfony i koronki. W kreacjach sukien ślubnych niepodzielnie króluje biel, ale zachwycają też suknie wzbogacone pięknymi barwnymi dodatkami.

Wpływom obowiązującej mody podlegają również welony. Popularne są suknie z trenami, ale nieugięcie bronią się krótkie welony, tiary, spinki do włosów, wianki i stroiki, które mogą być wykonane również z żywych kwiatów. Wszędzie obserwujemy harmonię, klasą oraz elegancją widoczną w najdrobniejszych szczegółach. Tak, więc rok 2012 przynosi szeroki repertuar dostępnych modeli i żadna Panna Młoda nie powinna narzekać na brak wyboru w kreacjach ślubnych.